Misyonumuz

Kısa adı Adaletder olan Adalet Gönüllüleri Derneğimiz,  2006 yılında bir grup idealist, milli ve manevi değerleri olan Avukatlar tarafından kurulmuştur.

Düsturumuz; “Herkes İçin Adalet”, İlkemiz; “Ben gerçeğin peşindeyim, kimin ne söylediği önemli değil, Ben Adaletin peşindeyim, kim için ve kime karşı olduğu önemli değil.” Malkom X

Değerli Dostlar;

Derneğimiz Hukuk alanında mesleki çalışmalar yapmaktadır. Eğitim, söyleşi, gezi, spor vs. birçok faaliyet yürütmektedir. Özellikle; Hukuk mesleğini icra eden; Hakim, Savcı, Avukat ve Akademisyenlere yönelik mesleki dayanışma ve mesleğe ilişkin çalışmalar yapılırken, Stj. Hakim ve Savcı, Stj. Avukatlar için mesleğe hazırlama çalışmaları, Hukuk öğrencileri için, meslek seçimi, rehberlik ve uygulamaya hazırlık çalışmaları, Lise son sınıflar için, üniversite sınavı öncesi, Hakim, Savcı, Avukat, Akademisyen ve Hukuk Öğrencisi olduğu halde yapılan Lise buluşmalarında mesleği tanıtma ve özendirme çalışmaları yapılmaktadır. Birçok faaliyetin başarı ile sürdürüldüğü derneğimizde, her Çarşamba, Hukuk Öğrencilerine yönelik çok değerli meslek büyüklerinin katıldığı Hukuk Söyleşileri yapılmaktadır ve tüm hukuk öğrencilerimiz davetlidir.

Adalet-Der Genel Başkanı Av.Bilal Temel

scroll to top